Zatory płatnicze na celowniku Prezesa UOKiK

Zgodnie z informacjami, które ukazały się na stronie internetowej UOKiK - Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął kolejnych 21 postępowań w sprawie dużych spółek, które mogą nie płacić na czas swoim kontrahentom.

Łącznie na dzień dzisiejszy prowadzone są już 72 takie postępowania.

Wytypowanie przedsiębiorców, którzy mogą zalegać z płatnościami poprzedziła analiza identyfikująca obszary gdzie ryzyko powstawania opóźnień jest największe. Uwzględniono również zgłoszenia przesyłane przez przedsiębiorców oraz dane przekazywane Prezesowi UOKiK przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Sankcja, jaka grozi przedsiębiorcom, z tytułu zatorów płatnicznych jest sumą jednostkowych kar za każdą należność nieuregulowaną lub zapłaconą po terminie. Pojedyncze kary obliczane są według specjalnego wzoru, a ich wysokość zależy przede wszystkim od wielkości długu i czasu opóźnienia w płatności.

Więcej na: https://lnkd.in/eHPj26a

main-image main-image
extra
extra

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Wszelkie warunki przychowywania oraz dostępu do plików cookie ustawiane są z poziomu Twojej przeglądarki.