Uprawnienia pracodawcy w zakresie rezygnacji z noszenia maseczek w zakładzie pracy

2 grudnia 2020r. wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Nowa regulacja zmienia nakaz bezwzględnego zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej jaką jest zakład pracy.

Otóż zgodnie z nowymi zasadami - nakazuje się zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, w tym w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej.

To oznacza, że to pracodawca ostatecznie decyduje czy nakaz zasłaniania ust i nosa wprowadzić w całości, czy jednak go ograniczyć, pod warunkiem, iż zniesienie nakazu noszenia maseczek jest możliwe jeżeli pracodawca zapewni stosowne zabezpieczenie zarażenia pracowników Covid-19.
W tym zakresie pracodawca powinien jednak wydać stosowne zarządzenie.

Nadto nowe rozporządzenie uzupełniło również lukę prawną dot. spożywania posiłków i napojów w zakładzie pracy – nowe przepisy dopuszczają możliwość odsłonięcia twarzy i nosa na czas spożywania posiłku.

Więcej na stronie: https://lnkd.in/edSztiq

main-image main-image
extra
extra

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Wszelkie warunki przychowywania oraz dostępu do plików cookie ustawiane są z poziomu Twojej przeglądarki.