Przedłużenie terminu na wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z Tarczy Antykrysowej

Na mocy nowelizacji ustawy antykryzysowej (Tarcza 5.0), która weszła w życie 24 września 2020 r., przedłużony został termin na złożenie wniosków o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Wnioski o dofinansowanie w ramach FGŚP mogą być złożone najpóźniej w terminie 30 dni od dnia odwołania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego.

Przedłużenie terminu to dobra wiadomość w szczególności dla pracodawców, którzy dotychczas nie ubiegali się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Równocześnie, pracodawcy, którzy pozyskali wcześniej wsparcie z FGŚP – mogą ubiegać się o dofinansowanie, ale wyłącznie na pracowników, na których poprzednio nie otrzymali wsparcia, w tym na osoby nowozatrudnione.

Należy jednak pamiętać, że pozyskanie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników jest możliwe po spełnieniu określonych warunków, w tym m.in. wystąpienia spadku obrotów w wyniku COVID-19.

W celu pozyskania dofinansowania – w każdym przypadku potrzebna będzie szczegółowa analiza przesłanek do uzyskania wsparcia.

main-image main-image
extra
extra

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Wszelkie warunki przychowywania oraz dostępu do plików cookie ustawiane są z poziomu Twojej przeglądarki.